Конспект уроку: Таємниці історичного часу, 5 клас

Конспект уроку допоможе вчителю краще розповісти про поняття історичного часу, його особливості, вимірювання та значення для розуміння історичних процесів. Матеріал подано послідовно і доступно для підготовки перед уроком і кращого пояснення зв’язку між подіями, хронологією та епохами. Конспект уроку сприяє формуванню в учнів уявлення про тривалість і послідовність історичних подій, а також розкриває цікаві та загадкові сторінки минулого, які заховує історичний час.

  • 3 сторінки документу;
  • матеріал для вчителя історії 5 класу;
  • файл у форматі .pdf

Ваш конспект у форматі pdf:

Зміст конспекту

Тема: «Таємниці історичного часу»
Мета: сформувати в здобувачів освіти уявлення про лічбу часу в народів світу та на теренах України; розвивати ключові компетентності: спілкування державною мовою; математична компетентність; інформаційно-цифрова компетентність; уміння вчитися впродовж життя; соціальна та громадянська компетентності; розвивати історичну компетентність (хронологічну, просторову, інформаційну, логічну, аксіологічну); виховувати у школярів усвідомлення бережливого ставлення до навчального часу; навчати цінувати свій та чужий час.
Очікувані результати. Після цього уроку учні будуть: знати поняття «хронологія», «історичний час»; вміти порівнювати різні календарі, наводити їх приклади; розуміти суть тяглості історичного процесу.
Обладнання: підручник: Вступ до історії України та громадянської освіти: підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти / Г. М. Хлібовська, М. Є. Крижановська, О. В. Наумчук. – Тернопіль: Астон, 2022. – 192 с.; атлас: «Історія України. 5 клас» (ДНВП «Картографія»).
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку

І. Організаційна частина.
Вітання і перевірка відсутніх учнів.
Створення сприятливої психологічної атмосфери уроку та формування позитивного емоційного налаштування на навчання.
ІІ. Актуалізація знань.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
План 
Історичний час.
Лічба часу в народів світу.
Лічба часу на теренах України.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
 VІ. Підсумки уроку. Далі проводиться дискусія стосовно отриманих результатів.
VІІ. Домашнє завдання.