Зміст конспекту
Тема: «Значення історичної науки для поступу людства»
Мета: обґрунтувати значення вивчення історичної науки для поступу людства; проаналізувати уроки, які нам надає історія; розвивати ключові компетентності: спілкування державною мовою; інформаційно-цифрова компетентність; уміння вчитися впродовж життя; соціальна та громадянська компетентності; розвивати історичну компетентність (хронологічну, просторову, інформаційну, логічну, аксіологічну); виховувати розуміння важливості вивчення історії.
Очікувані результати. Після цього уроку учні будуть: вміти обґрунтовувати значення вивчення курсу історії в школі; розуміти значення вивчення історії для розвитку особистості як активного члена суспільства; усвідомлювати значущість вивчення історії для подальшого поступу людства.
Обладнання: підручник: Вступ до історії України та громадянської освіти: підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти / Г. М. Хлібовська, М. Є. Крижановська, О. В. Наумчук. – Тернопіль: Астон, 2022. – 192 с.; атлас: «Історія України. 5 клас» (ДНВП «Картографія»).
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань і вмінь.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Вітання і перевірка відсутніх учнів.
Створення сприятливої психологічної атмосфери уроку та формування позитивного емоційного налаштування на навчання.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні Кліо переповнюють емоції. Наша мандрівка тривалістю увесь п’ятий клас добігає кінця. Кліо радіє, що познайомилася з вами й потоваришувала. Водночас на душі в неї трішки сумно, адже не бачитиметься з вами ціле літо. На прощання вона вирішила вам подарувати веселку. Щоб зібрати всі кольори веселки, вам потрібно об’єднатися в чотири групи і пригадати, що ви дізналися протягом навчального року. Для цього ви здійсните дивовижну мандрівку Україною в часі й просторі.
ІІІ. Основна частина.
План
Зупинка 1. Багряна.
Зупинка 2. Помаранчева.
Зупинка 3. Золотиста.
Зупинка 4. Смарагдова.
Зупинка 5. Блакитна.
Зупинка 6. Волошкова.
Зупинка 7. Бузкова.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
Бесіда
VІ. Підсумки уроку.
Прийом «Підіб’ємо підсумки»