Конспект уроку: Як описували історичні події в давнину , 5 клас

Конспект уроку допоможе вчителю краще розповісти, як люди в давнину фіксували події свого часу – у писемних джерелах, усних оповідях, малюнках і символах. Матеріал подано послідовно і доступно для підготовки перед уроком і кращого пояснення учням, як формувалися перші історичні свідчення. Конспект уроку сприяє розвитку в учнів уявлення про роль літописців, хроністів, міфів та переказів у збереженні пам’яті про минуле, а також критичного ставлення до джерел інформації.

  • 3 сторінки документу;
  • матеріал для вчителя історії 5 класу;
  • файл у форматі .pdf

Ваш конспект у форматі pdf:

Зміст конспекту

Тема: «Як описували історичні події в давнину»
Мета: охарактеризувати становлення історичної науки, описати розвиток історії в донаукові часи (від давнини до ХVІІ ст.); розвивати ключові компетентності: спілкування державною мовою; інформаційно-цифрова компетентність; уміння вчитися впродовж життя; соціальна та громадянська компетентності; розвивати історичну компетентність (хронологічну, просторову, інформаційну, логічну, аксіологічну); виховувати почуття національної свідомості, любові до українського народу, його історії.
Очікувані результати. Після цього уроку учні будуть: знати поняття «аннали», «хроніки», «літописи»; вміти розрізняти сприйняття минулого в різні історико-культурні епохи; розуміти роль літописів для становлення історичної науки в Україні.
Обладнання: підручник: Вступ до історії України та громадянської освіти: підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти / Г. М. Хлібовська, М. Є. Крижановська, О. В. Наумчук. – Тернопіль: Астон, 2022. – 192 с.; атлас: «Історія України. 5 клас» (ДНВП «Картографія»).
Тип уроку: комбінований.

Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Актуалізація знань.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Коментований перегляд та інтерпретація візуальних джерел. Розгляньте колаж (с. 113). Які зображення ви могли б сюди ще помістити? Чи можна стверджувати, що з давніх часів люди цікавились історією? 
ІV. Вивчення нового матеріалу.
План 
Біля витоків історичного знання.
Сприйняття минулого в часи Середньовіччя та Гуманізму.
Зародження історичних уявлень в українських землях.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
 Бесіда 
VІ. Підсумки уроку.
Прийом «Підіб’ємо підсумки»