Зміст конспекту
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ НА ТЕМУ «ХІМІЯ — ПРИРОДНИЧА НАУКА»
Навчальна (освітня) мета:
• продовжувати формувати предметну компетентність учнів про природу та природничі науки, повторити поняття: речовина, фізичне тіло, матеріал, визначити предмет вивчення хімії, встановити її зв’язки з іншими природничими науками, вчити застосовувати теоретичні знання на практиці (з’ясувати роль хімії у повсякденному житті), удосконалювати й корегувати вміння здійснювати пошук та працювати з джерелами наукової інформації з хімії, QR-кодами.
Тип уроку:
•комбінований урок.
Навчальне обладнання:
•підручник, робочий зошит, доступ до додаткових джерел інформації (інтернет). Ключові компетентності:
•компетентність у галузі природничих наук, техніки та технологій, вільне володіння державною мовою, математична, екологічна, інноваційність, інформаційно-комунікаційна, навчання впродовж життя, соціальна та громадянська, культурна компетентності, підприємливість та фінансова грамотність.
Хід уроку
I • ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
II АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Прийом «Природничий крос»
III МОТИВАЦІЯ УЧІННЯ ШКОЛЯРІВ. ВИВЧЕННЯ
НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Бесіда.
Хімія — це наука про речовини та їх перетворення.
Предметом вивчення хімії є хімічні елементи та їхні сполуки, хімічні перетворення речовин і ті закономірності, які пояснюють ці перетворення.
Хімія тісно пов’язана з іншими природничими науками, що зумовлює виникнення суміжних галузей.
Робота в парі. Розгадайте кроссенс. (Природничі науки)
ІV • ДОСЛІДЖЕННЯ
Запитання від Селени
Бесіда. Зважаючи на важливість розуміння процесів і явищ у повсякденному житті, потрібно розрізняти поняття фізичного тіла, матеріалу і речовини.
Пригадайте, що таке фізичне тіло? речовина? матеріал?
Фізичне тіло — це об’єкт, який може мати форму і об’єм. Важливо зазначити, що фізичні тіла можуть бути видимими або невидимими. Також, фізичні тіла можуть існувати у різних станах: твердому, рідкому та газуватому.
Усі фізичні тіла складаються з речовин або матеріалів.
Матеріал — це конкретна речовина або суміш речовин, яка використовується у промисловому виробництві, будівництві тощо
Завдання на повторення вивченого у 5-6 класах
І. Уважно прочитайте характеристики наведених фізичних тіл, матеріалу та речовини. Наведіть свої приклади фізичних тіл, матеріалів та речовин та дайте їм характеристики. Фізичне тіло: Автомобіль — це фізичне тіло, яке має конкретну форму і об’єм. Футбольний м’яч є фізичним тілом, яке має форму.
Матеріал: Скло — матеріал, який складається з декількох речовин і використовується для виготовлення вікон, посуду та інших предметів, для будівництва та виробництва автомобілів.
Речовина: Вода — це речовина, яка складається з молекул води (H2O) і може існувати у різних станах — рідкому, твердому (лід) і газуватому (пара).
ІІ. Розгляньте схеми зв’язку між речовинами, матеріалами та фізичними тілами. Наведіть свої приклади такого зв’язку.
VІ ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ, РЕФЛЕКСІЯ,
САМООЦІНЮВАННЯ УЧНІВ, ВИСНОВКИ.
VІI ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Інструктаж з виконання домашнього завдання,
Завдання 1-5 з рубрики «Пояснюємо, творимо, використовуємо в житті»
Дайте коротку характеристику стану довкілля у вашому регіоні. Напишіть мінітвір (7-8 речень) на тему «Три простих поради, які допоможуть зберегти довкілля».