Конспект уроку: Історія світу та України на лінії часу , 5 клас

Конспект уроку допоможе вчителю краще розповісти про ключові події світової та української історії у хронологічному порядку, показати їхній взаємозв’язок і місце на лінії часу. Матеріал подано послідовно і доступно для підготовки перед уроком і кращого пояснення історичного розвитку людства та України. Конспект уроку сприяє формуванню в учнів навичок роботи з хронологією, порівняння подій, усвідомлення єдності та відмінностей у розвитку світової та національної історії.

  • 3 сторінки документу;
  • матеріал для вчителя історії 5 класу;
  • файл у форматі .pdf

Ваш конспект у форматі pdf:

Зміст конспекту

Тема: «Історія світу та України на лінії часу»
Мета: ознайомити здобувачів освіти з періодизацією історії світу та України і їх відображенням на лінії часу; розвивати ключові компетентності: спілкування державною мовою; інформаційно-цифрова компетентність; уміння вчитися впродовж життя; соціальна та громадянська компетентності; розвивати історичну компетентність (хронологічну, просторову, інформаційну, логічну, аксіологічну); виховувати почуття національної свідомості, любові до українського народу, його історії.
Очікувані результати. Після цього уроку учні будуть: знати хронологічні межі та характерні ознаки історичних періодів розвитку людства, історичних періодів історії України; вміти установлювати послідовність історичних подій за допомогою лінії часу; розуміти, що історія українського народу, України є невід’ємною складовою світового історичного процесу.
Обладнання: підручник: Вступ до історії України та громадянської освіти: підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти / Г. М. Хлібовська, М. Є. Крижановська, О. В. Наумчук. – Тернопіль: Астон, 2022. – 192 с.; атлас: «Історія України. 5 клас» (ДНВП «Картографія»).
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Вітання і перевірка відсутніх учнів.
Створення сприятливої психологічної атмосфери уроку та формування позитивного емоційного налаштування на навчання.
ІІ. Актуалізація знань.
Вибіркова презентація фотоколажів на тему: «Годинники моєї родини» (решта індивідуальних та групових творчих проєктів будуть продемонстровані на спеціальному уроці в кінці семестру)
Бесіда
Які прилади використовували для вимірювання часу в минулому?
Чому відлік часу в кожній країні вівся неоднаково?
Доведіть або спростуйте твердження, що у сучасному світі користуються єдиною системою літочислення.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Коментований перегляд та інтерпретація візуальних джерел. Разом з Кліо розгляньте картини (с. 85). Опишіть їх за алгоритмом (назва картини, автор, що зображено, які почуття викликає). Подумайте й скажіть, з якими системами літочислення пов’язані представлені картини. 
ІV. Вивчення нового матеріалу.
План
Періодизація історії світу.
Історія світу на лінії часу.
Історія України на лінії часу.

V. Закріплення вивченого матеріалу.
Фронтальна бесіда

VІ. Підсумки уроку.