18:15
Запитання, які батькам варто поставити вчителю

Запитання, які батькам варто поставити вчителю

Ви впевнені у професіоналізмі людей, які працюють з вашою дитиною? А може, у неї новий класний керівник чи вчитель? Поставте ці 16 запитань, і ви зрозумієте, чи хочете ви, щоб саме цей педагог працював з вашою дитиною.

Сьогодні дуже важливо розуміти бачення майбутнього. А що може бути важливіше, ніж майбутнє наших дітей?! Запитання риторичне. Починаючи із 6-ти років діти все більше часу проводять поза межами дому, а саме у школах, де відповідальність за них несуть учителі. Але як дізнатись, чи хороший учитель дістався вашій дитині, чим він займається з дітьми, які ставить завдання, як діє в нестандартних ситуаціях, адже з дітьми їх виникає чимало? Отже, викладачами педагогічних університетів столиці, а також представниками адміністрації київських шкіл були розроблені запитання, які батьки повинні ставити вчителям і на які справжні вчителі, ті, кого можна назвати професіоналами, можуть дати відповіді.

Звісно, ці запитання складні, багатозначні й, можливо провокаційні, але вимагати відповіді одразу не треба. Батьки або батьківські комітети можуть скласти анкету, розіславши її шкільним учителям перед канікулами, щоб ті могли подумати й дати обґрунтовані та виважені відповіді, які були б індикатором для батьків учительського професіоналізму й певним критерієм виконання їхніх фахових обов’язків.

Хоча перед тим як ставити ці запитання вчителям, спробуйте відповісти на них особисто, щоб ви мали змогу порівняти ваші очікування з результатами, які ви отримаєте згодом.

1. Які навчальні програми ви використовуєте і що мені потрібно знати про них?

2. Які найбільш важливі та складні (з вашої дисципліни) ідеї та речі моя дитина повинна зрозуміти до кінця навчального року?

3. Як ви будете реагувати, якщо або коли моя дитина почне бешкетувати у класі?

4. Під час роботи з учнями ви зосереджуєтесь на їхніх сильних чи слабких сторонах?

5. Як творчість, інноваційне та критичне мислення використовуватимуться щоденно у вашому класі?

6. Як у вашому розумінні оцінки можуть сприяти навчанню, а не просто вимірюванню рівня знань?

7. Яким чином ви персоналізуватимете навчальний процес у класі? У школі?

8. Як ви оцінюєте успіхи в навчанні дітей, і якими є сильні та слабкі сторони цього підходу?

9. Які моделі навчання ви використовуєте (наприклад, навчання на основі проектів, мобільне навчання, ігрові технології, «перевернуте» навчання, змішане тощо) і що ви бачите в якості основних переваг такого підходу?

10. Які кращі гуртки або позашкільні заклади ми як батьки повинні розглянути в якості підтримки роботи нашої дитини у класі?

11. Чи є метод або технологія, які ви б рекомендували в якості допомоги та підтримки при самостійному навчанні вдома?

12. Які основі перешкоди бачите в тому, щоб ваш клас був успішним?

13. Як змінюється освіта?

14. Якою ви бачите роль учителя в процесі навчання?

15. Як повинно виглядати ідеальне середовище навчання?

16. Про що я не спитав(ла) у вас, але мав (мала) би спитати?

І ось коли перед вами будуть розгорнуті відповіді педагога вашої дитини, ви зрозумієте його погляди, переконання й не тільки знатимете, чи варто продовжувати навчання дитини саме у цій школі, чи в цього вчителя, а і як можна підправити ситуацію, що треба змінити у вихованні дитини, як об’єднати зусилля сім’ї та школи.

Адже в наших реаліях сільських чи малокомплектних шкіл можливість отримати іншого вчителя не існує на відміну від міста. Але можливість, ураховуючи рівень знань, погляди, звички педагога, змінити ситуацію на краще цілком досяжна.

Юрій Коноваленко

Переглядів: 1063 | Додав: morozallaiwanowna | Теги: Запитання, які батькам варто поставити вчителю | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]