18:26
Якими повинні бути очікування батьків

Картинки по запросу батьки

Очікування оточують нас усюди. На роботі від нас чекаю виконання різних завдань, співпраці з колегами й успішного завершення проектів. У школі ми повинні вчитись і виконувати домашні завдання. Немає таких стосунків, у яких не було б місця навіть найменшим очікуванням.

Сім'ї повинні бути міцними й давати можливість розвиватись. Батьки повинні забезпечувати своїм дітям безпеку, харчування, одяг, комфорт і любов. Аналогічним чином, від дітей також очікують виконання певних обов'язків, наприклад, ходити у школу й намагатись засвоювати нові знання, а також поважати й любити своїх батьків і один одного.

Створіть список очікування

Як батькам вам необхідно повідомити дітям про те, чого ви від них чекаєте. Напишіть список очікувань для різних ситуацій. Для блага вашої дитини чітко обговоріть те, чого ви очікуєте від неї вдома: якими є її обов'язки в сім'ї, як вона повинна поводитися, запросивши друзів, і як повинна реагувати на несподівану появу незнайомих людей.

Більше того, з малих років дитині необхідно розповідати про те, як вона повинна поводитися у громадських місцях. Поясніть детально, як належить поводитись у кафе, ресторані, магазині, потязі, парку тощо. Покажіть дітям на власному прикладі, як треба поводитися зі старшими або незнайомими людьми на вулиці, із друзями, братами й сестрами, а також з людьми, які представляють владу, наприклад, з поліцейськими.

Очікування повинні бути послідовними

Очікування, як і вимоги, повинні бути послідовними, не повинні змінюватись у залежності від вашого настрою чи настрою дитини. Важливо, щоб очікування зберігались незалежно від її інтересів і мотивації. І навіть якщо сьогодні особливий день – ваша дитина виграла конкурс або отримала грамоту, це не дає їй права змінювати час відходу до сну за своїм бажанням.

Коли змінюються обставини життя дітей, ваші очікування все одно повинні залишатись колишніми. Наприклад, якщо в дитини канікули, не варто нескінченно дозволяти їй ночувати у друзів, дивитись телевізор до першої години ночі або сидіти в Інтернеті.

Точно так само й ваші очікування як батьків не повинні часто змінюватися через те, що у вашому житті настають зміни. Наприклад, ви можете відчувати провину через тривалу відсутність удома, пов'язану з роботою. Не знижуйте ваші вимоги до дитини тільки через те, що ви не можете бути з нею поруч постійно.

Очікування повинні бути розумними

Ваші очікування не повинні бути нереалістичними, інакше дитина просто не зможе їм відповідати. Завищені або занижені очікування можуть стати причиною посередніх результатів навчання вашої дитини. Формуючи вимоги, намагайтесь дотримуватися золотої середини та враховувати вік свого сина або доньки. Наприклад, не чекайте, що ваша трирічна донька буде бездоганно прибирати у своїй кімнаті або що ваш п'ятирічний син буде мити посуд. Проте ви можете попросити їх скласти іграшки перед сном або прибрати брудний посуд у раковину. Крім того, ви можете вимагати, щоб ваші старші діти прибирали білизну після сну, мили посуд і регулярно виконували свої домашні обов'язки.

Очікування повинні бути позитивними

Чекайте від своєї дитини позитивних слів і вчинків. Чекайте від неї самої кращого, чого вона може досягти або зробити. Очікування можуть самореалізуватись. Маючи позитивні очікування, людина швидше зможе досягти позитивних результатів.

Психологи відзначають, що до них по допомогу часто звертаються люди, яким у дитинстві казали, що вони ніколи нічого не досягнуть. У результаті в дорослому віці вони виявились безробітними, розлучилися, стали вживати наркотики. Деякі з них стали безхатченками. Таким чином, простежується деструктивний вплив негативних штампів та ярликів батьків на все життя людини.

Замість цього створіть культуру позитивного мислення у своєму домі. Зосередьтеся на хорошому. Заохочуйте оптимістичний погляд на життя. Зупиніться на конструктивних і корисних починаннях. Порозмовляйте про позитивні особистості, історії з життя й події. Будьте позитивними батьками!

Очікування повинні фокусуватись на успіху

Оскільки очікування є такими, що самореалізуються, очікуйте, що ваші діти будуть успішними в усьому. Навчіть їх того, як розкрити свій потенціал за допомогою самодисципліни, наполегливості й рішучості. Очікувати успіху від своїх дітей – це найкраще, що можуть зробити батьки.

Також стимулюйте дітей до необхідних дій, щоб виправдати ваші очікування. Адже без докладених зусиль не можна сподіватись на високий результат. Крім того, коли у вас є позитивні очікування, надайте своїй дитині необхідні інструменти для їх досягнення. Наприклад, якщо ви очікуєте, що ваша дитина прибере у вітальні, переконайтеся, що пилосос справний. Аналогічним чином, не чекайте, що ваша дитина буде добре вчитись у школі, якщо ви не забезпечите їй належну підтримку.

Чи може очікування нашкодити?

Ви можете вибрати, чого очікувати від вашої дитини. Запевняємо вас, ви отримаєте те, чого очікуєте. Позитивні очікування, швидше за все, дадуть позитивні результати. З іншого боку, негативні очікування можуть призвести до негативних результатів. Такий закон природи.

Найчастіше немає необхідності конкретизувати ваші очікування від дитини в майбутньому. Очікування того, що дитина стане президентом або прем'єр-міністром, нереальне й може викликати розчарування.

Кажучи про майбутнє, очікуйте виключно позитивного, наприклад, що в дитини будуть великі можливості для самореалізації. Так ви дасте дитині надію та заохотите її мати великі мрії.

Переглядів: 1096 | Додав: morozallaiwanowna | Теги: Якими повинні бути очікування батьк | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]