Головна » Файли » Підручники Захист Вітчизни

Національно-патріотичне виховання – провідний напрямок роботи в НВК.
06.03.2016, 18:42

Національно-патріотичне виховання –  провідний напрямок роботи в закладі

  Мета виховання підростаючої особистості, яка чітко визначена у нормативно-директивних документах з питань організації виховного процесу, надзвичайно актуальна в сьогоднішні дні. Як ніколи необхідне виховання громадянина України, патріота своєї країни, готового до самовідданої праці на її благо, здатного виявляти національну гідність, знати свої права та обов’язки, вміти цивілізовано відстоювати їх.

  Для досягнення поставленої мети обираємо активні форми й методи роботи. Не знання, а власні переконання стимулюють вчинки школярів. На прикладах саможертви і самовідданості наших сучасників навчаємо вихованців терпеливої буденної праці заради громади, суспільства.

  Щотижневі лінійки в НВК починаються з виконання учнями гімну України та винесенням державного прапора. В святкові дні учні та вчителі приходять до школи в національному одязі.

  Питання національно-патріотичного виховання розглядалися на педраді від 28.03.2015 року та нарадах при директорові в вересні, листопаді, січні.

      Всі вихованці НВК, а також вчителі, батьки активні учасники акцій в підтримку військових в зоні АТО, Всеукраїнської освітньої кампанії «Голуб миру». Разом учні написали 35 листів, виготовили 75 паперових голубів, на яких підписали свої побажання миру в усьому світі та в Україні, щоб всі солдати повернулися живими, щоб ніколи не було воєн. У вишиванках, з українською символікою, елементами її на обличчях, словами «Слава Україні» вітали один одного і маленькі, й дорослі.

 Перед собою тримали плакати «Одна, єдина соборна Україна», скандували: «Хай буде мир!», «Україна понад усе!», «Слава Україні!», «Героям слава!» 

 В плані роботи закладу основне місце займають тижні «Живі в пам’яті народній»(жовтень), «Україна – моя Батьківщина»(січень), «Конституція України – основний підручник життя»(лютий), «Пам’ятаємо, сумуємо». Протягом них проводяться уроки мужності, урочисті лінійки до днів визволення України та села від фашистів, Дня партизанів, Дня Перемоги, виставки: «Живі в пам’яті народній», «Солдатський трикутник», «Листи захисникам Батьківщини», конкурси малюнків «Право народів на мир», «Мій голос проти війни», «Діти проти насильства».

  Старшокласники стали ініціаторами співпраці з волонтерськими організаціями. Разом зі старшими вони  провели акції «Армія чекає твоєї допомоги», «Зігріємо серце кожного солдата», «Назустріч мрії» по збору коштів, речей, продуктів українським солдатам та хворим дітям.

  Під час проведення чергової акції відбулася зустріч з представниками волонтерської організації «Самооборони Майдану», на якій учням НВК була вручена грамота за допомогу та роботу в цьому напрямку.

 Серед проведених заходів – відкриті виховні заходи «Жити за законами держави», «Моя єдина соборна Україна», «Вітчизна слави і доблесті край» (до Дня звільнення села  та Шполянщини від фашистів), «Уклін Кобзареві», години спілкування, заочні подорожі, екологічні експедиції, спортивні змагання, конкурси знавців історії. На свята були запрошені цікаві люди рідного краю, представники громадськості.

 Музей «Пам'ять» та кімната «Українська світлиця», які діють в Журавському НВК,  мають краєзнавчий напрямок.

 Для учнів початкових та середніх класів, гостей проводимо екскурсії в музеї, уроки мужності, години пам’яті «Біль і горе українського народу», «Збережемо пам'ять про подвиг».

  В НВК працюють гуртки «Мужність», «Бабусина світлиця», «Вокальний», «Юні екологи». Гуртківці здійснюють тісний зв'язок між різними поколіннями нашого народу шляхом пошукової та пропагандистської роботи. Вони збирають, систематизують місцевий матеріал, використовують його при підготовці до загальношкільних заходів та свят: «Козацькому роду нема переводу», «Ой, на Андрія…», до Дня Святого Миколая, театралізовані вистави на Різдвяні свята, до Дня Землі, Дня матері, Дня Перемоги.

 До річниць визволення села провели зустрічі з свідками окупації, виведення військ з Афганістану – воїнами-інтернаціоналістами, Чорнобильської трагедії – учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС. Зібрали матеріали очевидців історичних подій. Оформили проекти «Без роду немає народу», «Я – син свого народу» для участі в конкурсі «Ми – патріоти Черкащини» обласної Ліги старшокласників.

 Учні старших класів взяли активну участь в проведені реквіємів «Війна афганська та сучасна», «Річниця Революції гідності», «Вірні сини моєї держави», «Війна в пам’яті народній», «Чорнобиль… Горе і біль». Учні 8 класу презентували кінофільми та власні проекти на ці теми.

В жовтні та лютому організували перегляди та обговорення стрічок про Корсунь-Шевченківську битву «Якщо ворог не здається», про війну в Афганістані «Кандагар» та інші.

 Збираємо матеріали про героїв, які загинули в війні на сході країни. Про свою пошукову роботу звітували на відкритих заходах, в засобах масової інформації.

 Збірна команда дівчат з волейболу зайняла ІІ місце на обласних змаганнях. До Дня козацтва та Дня Збройних Сил України були організовані військово-спортивні змагання «Нумо,хлопці», «Козацькі забави». Щороку учні НВК беруть участь в грі-випробуванні «Котигорошко».

  Перед святкуванням Дня примирення та Дня Перемоги загони волонтерів взяли участь в толоці «Пам’ятаємо. Сумуємо». Провели три походи-прибирання територій біля обеліска Слави,  могил воїнів-визволителів, що померли в роки війни в госпіталі та поховані на різних кладовищах Журавки. Розповіла про них жителька села, яка працювала санітаркою в госпіталі. Традиційними стали походи до Свято-Миколаївського монастиря, місцями бойової слави, екологічною стежиною села. 

  Український народ є для всіх нас прикладом, як потрібно любити свою землю, захищати її від злочинних посягань.

Категорія: Підручники Захист Вітчизни | Додав: AllaM | Теги: Національно-патріотичне виховання –
Переглядів: 741 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]